ככה זה כשיש שניים (או יותר)

קדימה דנה את יכולה, את מסוגלת, אל תוותרי שומעת את הצעקות מסביב, את הכפיים את העידוד והאנרגיה של חברי לקבוצה אותם חברים שיחד איתי בבריכה מושכים אותי להישגים, שאפרוץ קדימה ואצליח.

קבוצה

ישנם ימים שאני מגיעה לאימונים ואין לי כוח ואז אני פוגשת את הפנים המחייכות של חברי לקבוצה ויודעת שהם יעזרו לי ויאתגרו אותי לעמוד בקצב ואפילו גם להשיג אותם.

בנינו אם הייתי צריכה ללכת לשחות לבד רב הסיכויים שהייתי נשארת לרבוץ על המיטה , לכרסם משהו ולצפות בטלוויזיה.

אותו הדבר גם בבית הספר נראה לי שאני מחזיקה מעמד רק בזכות החברים שלי בכיתה ומכיתות אחרות. לא יודעת איך הייתי שורדת את בית הספר אם הם לא היו לצידי.

הקבוצה שלי נותנת לי כוח ללא ספק להמשיך ולהתמיד עם כל הקושי שבעניין

גם החברות הטובות נמצאות לידי כיף שיש עם מי לחלוק את הקשיים והדאגות ומראות לי שאני מסוגלת ויכולה ואנחנו עושות המון דברים יחד.

קבוצה או חברות ללא ספק הם מאתגרים אותי להתקדם ולהתמיד.

אז מה אומרים המחקרים?

הפסיכולוג אריק בנדורה טען כי לסביבה החברתית או לקבוצה שאנחנו משתייכים בה יש השפעה על התנהגות שלנו כיחיד. היכולת שלי ללמוד על עצמי, לשפר ולכוון את המטרות שהצבתי לעצמי מושפעת לעיתים קרובות מהיחסים שלנו עם הקבוצה.  זה יכול להיות לטוב ולרע השאלה לאיזו כיוון הרוח תנשוב תלויה בי ובכמות הביטחון שלי בעצמי או בקצרה השפעה של לחץ חברתי.

במחקרים נמצא שהשתייכות חברתית לקבוצה שיש בה יחסים משמעותיים הוא יסוד חשוב לבריאות גופנית ופסיכולוגית. בני האדם הם יצור חברתי, כל אחד ואחת מאיתנו רוצים להשתייך לקבוצה, להיות חלק.

כשאנחנו לבד המוטיבציה שלנו לעשות משהו ולהצליח היא נמוכה מאוד ישנה הרגשה של בדידות שגורמת לנו להתכנס בתוכנו ולא לנסות.

נכון, יש כאלה שרוצים לחבור אך לא מצליחים ורב הסיכויים שיש להם קושי באותם מיומניות חברתיות שמאפשרות לנו לחבור לקבוצה אך זה הפיך. את הקושי הזה אפשר לפתור באמצעות למידה של אותן מיומנויות (שזה מה שאני עושה)

ככה זה כשיש שניים או יותר

רוצים להצליח? התחברו לאדם שדומה לכם בשאיפות שלו, שחושב כמעט כמוכם, שגם הוא רוצה להגיע להישגים ושחררו את אלה שמנסים להוריד אתכם למטה, ואומרים לכם שזה בלתי אפשרי.
סננו את רעשי הרקע והתמקדו.

התמקדות היא אחד מתוך 14 כלים שאספתי במהלך חיי ובעבודתי עם ילדים שמאפשרים לנו להגיע להצלחה בכל תחום שנבחר.
את 14 הכלים הללו הפכתי למדריך שיעזור לכם ההורים עם הילדים ולכוון אותם להצלחה 

איך מגיעים להצלחה? או איך הכל מתחיל…לקריאה לחצו על התמונה:

למקומות…היכון…רגע איפה דנה?

מוזמנים לשתף:

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
WhatsApp chat

צרו איתי קשר

השאירו פרטים ואחזור בהקדם