מאמרים

הפרעת קשב ועייפות קוגניטיבית

עייפות קוגניטיבית היא תחושת עייפות והתשה נפשית שעלולה להתרחש כתוצאה ממאמץ קוגניטיבי מוגבר הנדרש כדי לתפקד ולעבור ממצב מסוים למצב אחר.
אנשים עם ADHD מרגישים עייפים יותר לאורך היום, בהשוואה לאנשים ללא ההפרעה. ביצוע משימות מורכבות דורש מאמץ קוגניטיבי רב יותר עבור אנשים עם ADHD, וגורם להם להתעייף מהר יותר.

קרא/י עוד »

פעילות גופנית וטיפול תרופתי

לילדים, נוער ומבוגרים עם ADHD כדאי וחשוב לעשות פעילות גופנית.
אין ספק בכלל וזה ידוע שפעילות גופנית חשובה וטובה לכלל האוכלוסייה בכל ההיבטים: בריאותי, נפשי ופיזי אך היא חשובה במיוחד לאוכלוסיית ADHD.
מעבר ליתרונות הבריאותיים כמו שמירה על אורח חיים בריא, פעילות גופנית ידועה בכך שהיא עוזרת בניהול ובהפחתת התסמינים הקשורים להפרעת קשב

קרא/י עוד »

דברים שחשוב לדעת לפני שפונים לטיפול

יש כל כך הרבה סוגי טיפולים, אני הולכת לאיבוד ולא מבינה מה אני צריכה עבור הילדה שלי?
איך אני יודעת אם אני צריכה טיפול רגשי או בכלל מאמנת? אלו הן רק חלק מהשאלות שעולות אצל הורים לילדים עם הפרעת קשב ופעלתנות יתר.

קרא/י עוד »

הפרעת קשב והפרעת אכילה

בשנים האחרונות עלו מספר המקרים של הפרעות האכילה בקרב בני ובנות נוער, הסיבות להתפתחות הפרעת אכילה מגוונות ולעתים מכילות גורמים ביולוגיים, נפשיים וחברתיים גם יחד וכשזה מגיע לנערות עם הפרעת קשב שכיחות התופעה עולה פי 4 !

קרא/י עוד »

עצלנות או דחיינות

היה זה יום קיץ חם למדי, חם אפילו קצת יותר מידי. בשדה אחד הייתה עובדת בחריצות רבה נמלה- מלקטת גרגרי שעורה וחיטה ואחד אחד אותם לקן מובילה. באותו שדה היה גם הצרצר העצלן ששכב על עלה וניגן להנאתו.

קרא/י עוד »

הוא עשה לי ghosting!

מחקרים רבים מהתקופה האחרונה מצביעים על כךש רמת הבדידות, הדיכאון והחרדה גדלים, אך לשימוש במסכים יש השפעה גדולה על כך במיוחד אצל בני ובנות הנוער.

קרא/י עוד »

5 טבעות ומוטיבציה

לסמל האולימפיאדה מורכב מ5 טבעות בצבעים שונים. חמש הטבעות מסמלות את חמש היבשות בכדור שלנו ובעיניי את הערכים – מה הקשר למוטיבציה?

קרא/י עוד »

סליחה

לבקש סליחה או להתנצל זה כל כך קשה לרובנו
מה יש בפעולה הזו של ההתנצלות, באמירת הסליחה שכל כך קשה לנו לעשות אותה?

קרא/י עוד »

החופש הגדול

הכי חשוב בחופש הזה… אני הולך לרבוץ, לאכול ולהיות במחשב נראה לי גם אעשה בינג' לאיזו סדרה או שתיים פצצות לגמרי.

קרא/י עוד »
מיינדפולנס תנועה וכישורים חברתיים

די לואי! מספיק!

זאת בדרך כלל התגובה הראשונית כשמשהו מערער אותנו לא נעים לנו, כשהילדים שלנו עושים משהו שמפריע לנו,
לא נעים לנו או גם לילדים אחרים.

קרא/י עוד »
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
WhatsApp chat

צרו איתי קשר

השאירו פרטים ואחזור בהקדם