דברים שחשוב לדעת לפני שפונים לטיפול

יש כל כך הרבה סוגי טיפולים, אני הולכת לאיבוד ולא מבינה מה אני צריכה עבור הילדה שלי? איך אני יודעת אם אני צריכה טיפול רגשי או בכלל מאמנת? אלו הן רק חלק מהשאלות שעולות אצל הורים לילדים עם הפרעת קשב ופעלתנות יתר.

כן, ללא ספק זה מאוד מבלבל ויש כל כך הרבה היצע ומה שקורה הרבה פעמים מנסים כמה טיפולים עד שמגיעים לנכון ואפילו גם זה לא בטוח. מצב זה של תחלופה לא טוב לילדים וגם לא להורים שצריכים כל פעם להתחיל מחדש וגם להתאכזב.

בדרך כלל כשעושים אבחון מקבלים המלצות מהפסיכיאטר איזה טיפול יש לקחת ועבור מה.  

איך יודעים לאן ולמי לפנות?

הדבר הכי חשוב, זה כשמגיעים לאיש או אשת מקצוע, שיהיה לו את הידע, הכישורים והתעודות שמאפשרות לו לעסוק בתחום של הפרעת קשב ופעלתנות יתר.  

ומה עכשיו?

טיפול רגשי או אימון, ריפוי בעיסוק או קוגפאן ומה לגבי CBT?

הטיפולים שמוצעים כאן להבדיל מטיפולים פסיכולוגיים קלאסיים, הם טיפולים שעובדים על הפחתה של סימפטומים, נתינת כלים לשינוי ולא עובדים על הסיבה או הרקע שבגינה התחילה הבעיה.

טיפולים רגשיים:

בחלק מהמקרים להפרעת קשב מתווספות גם הפרעות נלוות כגון חרדה, OCD, דכאון,  ODD   ולכן קודם כל נטפל בהפרעות הנלוות ולכן נפנה לטיפולים רגשיים לפני שניגש לטפל בהיבטים של הפרעת הקשב. גם קושי בויסות הרגשי נפנה לטיפול רגשי.

ריפוי בעיסוק – באמצעותו ניתן לאתר, לאבחן ולטפל בילדים שמגלים קושי במעורבות אישית בעיסוקיהם השונים. הטיפול מסייע בפיתוח עצמאות, שיפור מיומנויות למידה ותמיכה בפעילויות היום יום השונות על כל סוגיהן. מתאים לילדים בגיל הרך ועד מבוגרים.

CBT  – טיפול קוגניטיבי התנהגותי. הוא טיפול ממוקד, תחום בזמן, המבוסס על ההנחה כי קשיים רגשיים רבים נגרמים עקב דפוסי מחשבה והתנהגות בלתי יעילים. בטיפול זה עובדים על שינוי דפוסי החשיבה, הפחתה בסימפטומים. טיפול שהוא גמיש בזמן מתאים לילדים מגיל 9 ומעלה.

קוגפאן – טיפול קוגנטיבי- תפקודי   מסייע לילד, למתבגר ולמבוגר ללמוד לנהל את עצמם באופן מיטבי עם הפרעת הקשב שלהם. מטרת הטיפול הינה לצמצם את הפער המתסכל בין הפוטנציאל למימוש וכתוצאה מכך לשפר את איכות החיים.

אימון להפרעת קשב:

אימון להפרעת קשב מדבר על תכלס. מתאים מגיל 9-10 ומעלה. נותן ומלמד כלים ואסטרטגיות להתנהלות עם הפרעת הקשב. התארגנות, התנהלות עם הזמן, כישורים חברתיים, מציאת חוזקות ויכולת, עצמאות,  העלאת מוטיבציה, הצבת מטרות.

הדרכת הורים – הכרחית וחשובה כדי שההורים יקבלו כלים להתנהלות מול הילדים במיוחד כשלאחד ההורים יש גם הפרעת קשב.

אני משלבת את שני העולמות: רגשי (כלבנות טיפולית, CBT), אימוני (מאמנת אישית לילדים ונוער עם הפרעת קשב) וגם הורי, משפחתי כולל (MA לימודי משפחה), כך שאני משלבת בין עולמות שונים ומתאימה את סוג הטיפול הנכון למי שנמצא מולי ולקדם אותו לעבר המטרה.

האימונים והטיפולים אצלי משלבים פעילות גופנית ומאפשרים חווית הצלחות.
 לפרטים נוספים השאירו פרטים בטופס צור קשר ואחזור בהקדם

מוזמנים לשתף:

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
WhatsApp chat

צרו איתי קשר

השאירו פרטים ואחזור בהקדם