5 טבעות ומוטיבציה אחת

סמל האולימפיאדה מורכב מ5 טבעות בצבעים שונים. חמש הטבעות מסמלות את חמש היבשות בכדור שלנו ובעיניי את הערכים - תשוקה, מוסר עבודה, ניצחון, אמונה ורוח ספורטיבית. הקשר לספורט ברור אך מה הקשר למוטיבציה?

מסוגלות עצמית, אומץ, בטחון עצמי

ילדים עם קשיי למידה, קשב וריכוז וקושי בכישורים חברתיים חווים הרבה פעמים כישלון במשימות כאלה ואחרות, תוסיפו את הפידבק מהסביבה והתוצאה הימנעות מלנסות דברים חדשים ולקחת סיכון חדש או במילים אחרות מוטיביציה נמוכה.
"הילדים אומרים עליי שאני גרוע ולא יודע לשחק"
"אף אחד במילא לא רוצה להיות חבר שלי"
"אני גרוע ולא יודע כלום בשביל מה לנסות"
"המורה כל הזמן כועסת עליי שאני לא מרוכז בשיעורים ומפריע"
"איך זה שאני נכשל כל הזמן במבחנים? אני טיפש שום דבר לא יעזור לי"
"כולם חושבים שאני בעייתי"

ההנחה שלהם היא כי לא משנה כמה הם מנסים התוצאה תהיה כישלון – ערך מסוגלות נמוך. ילדים אלה מפחדים מכישלון ועם הזמן מאבדים את הרצון ויורדת המוטיבציה לנסות שוב

צעדים קטנים, עידוד מתמיד והצלחה גדולה

כשאני מביטה על הטבעות אני רואה איך מטרות שונות משולבות יחד, את המסוגלות העצמית של כל אחד מאיתנו, איך כל מטרה מושפעת מהצלחה של מטרה אחרת והספורט הוא המקשר ביניהן.
הדרך להצלחה היא בצעדים קטנים, צעדים שמאפשרים לחוות הצלחה. ככה נוספת הצלחה ועוד הצלחה עד למטרה הסופית.
במפגש עם הילדים כאשר אנחנו קובעים מטרות, אנחנו קובעים אותן בתחומים שונים. המטרה העיקרית זה בתחום הספורט (לא חייב אפשרי גם בתחומים אחרים שהם אוהבים) ואת השאר בתחום הלימודי, החברתי, האישי.
הדגש במפגשים זה על מטרה בתחום הספורט יש מטרות, יעדים מדדים ותגמול ולאורך כל הדרך יש גם עידוד תמידי מהצד כדי להגיע לתוצאות. כאשר יש הצלחה בתחום הזה ערך המסוגלות שלהם עולה וכאשר הערך הזה עולה, הם מצליחים גם במטרות האחרות.

זה (לא) רק ספורט

ילדי adhd מפרשים סיטואציות בצורה שגויה ולכן פעילות ספורטיבית מובנית מאפשרת להם לראות את הדברים אחרת, לקחת שיקולים, לנסות.

בפעילות ספורט יש סדר ויש חוקים וכללים שיש לשמור עליהם במהלל הפעילות.

 פעילויות חוויתית ולא משעממות משהו שמעניין אותם. ספורט נחשב כפעילות חוויתית, מהנה ומקום שבו אני לא מרגיש מתוייג

ספורט מעלה את ריכוז הדופמין והנוראפינפרין שעוזרים לקשב, מיקוד ועוררות כך שבזמן הפעילות יש יותר אפשרות להיות קשובים וללמוד

מחקרים מראים שהספורט תורם לחויות הצלחה, התמקדות במטרה, נחישות והעלאת מוטיבציה במיוחד כשהפעילות מעניינת וחוויתית

האימונים והטיפולים אצלי משלבים פעילות גופנית ומאפשרים חווית הצלחות.
 לפרטים נוספים השאירו פרטים בטופס צור קשר ואחזור בהקדם

מוזמנים לשתף:

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
WhatsApp chat

צרו איתי קשר

השאירו פרטים ואחזור בהקדם