הילד הזה הוא אני

הורים יקרים שלי אני רוצה להגיד לכם תודה על העזרה והדאגה שלכם אליי. תודה שאתם דואגים לקורת גג מעל ראשי, לאוכל, חוגים, בית הספר וגם בילויים.

אני יודע שאתם עושים שמיניות באוויר כדי שאצליח ויהיה מאושר אך לפעמים זה פשוט מוריד לי את הרוח מהמפרשים, לא בגלל הרצון לעזור אלא בעיקר מהציפייה שלכם שאהיה בדיוק כמוכם כשאגדל או שאהיה דומה קצת יותר לאחותי או אחי שלומדים 5 יח' אנגלית ומוקפים במלא חברים.

קשה ולא פשוט בשבילי לעמוד בציפיות כי כל "נפילה" מובילה אחריה תגובות וביקורות. "למה בצורה הזו, לא עושים את זה ככה. מה כל כך מסובך להבין" איזה קטע אתם ממש דומים למורה רינה כשאני לא מצליח לסיים בכיתה את כל העמודים בחשבון.

אני זה אני, הילד הזה הוא אני ולא אתם. האם אותי אתם רואים או את עצמכם?

אתם רוצים שאני אהיה מאושר אין לי בזה ספק אך האם עצרתם רגע ושאלתם את עצמכם מה הילד שלי רוצה?  האם אתם מקשיבים לי באמת?

לפעמים אני לא מצליח כי קשה לי לשבת המון זמן במקום, חבר פגע בי והציק לי בהפסקה וקשה לי מאוד בחשבון אני לא מרוכז ומשועמם ואז יוצא שאני מפריע המון. אני לא רוצה באמת להפריע ולהשתולל רק שאני מפחד מהתגובה שלכם ושל הסביבה אם אבקש או אומר בקול את מה שאני מרגיש או חושב.

עם כל כך הרבה ביקורות וציפיות שבהן אני לא מצליח לעמוד, אני פשוט כבר מבין שחושבים שאני כישלון אז למה בעצם כדאי להתאמץ ולנסות?

ואם כבר מדברים עליי שלילי אז בהתנהגות הזו אני אמשיך, בשביל להצדיק את מה שאתם אומרים ואולי אצליח לקבל בסוף את תשומת ליבכם. לפעמים (אולי קצת יותר) אני משקר, מתחצף, מתווכח וגם ידיים ורגלים מניף באוויר.

אני רוצה להיות מאושר ולהצליח אך כאן אני זקוק הכי לעזרתכם.

שתראו אותי דרך העיניים שלי ולא שלכם. תקשיבו לסיפור שלי.
אני לא זקוק לביקורות אלא לחיזוקים על השתדלות, על הדרך שאני עושה, על המאמץ שאני משקיע ולא על ההצלחה. תנו לי ריצות קצרות ולא ריצות למרחקים – תפרקו את המשימות הגדולות ליעדים קטנים כך שלא רק אשתדל אלא גם אצליח.
אני אחד ומיוחד ולא דומה לאף אחד אז תפסיקו להשוות אותי לאחרים במיוחד לאחיי הגדולים (או הקטנים) וגם כשאפנה אליכם ואספר לכם דבר מה לא נעים או שלילי לא תגיבו ישר בשלילה ועונשים בלי להקשיב ולהבין מה באמת קרה ואיך זה התחיל.

לא צריך שתקנו לי דברים אלא שתהיו כאן בשבילי. מתי פעם אחרונה הקדשתם לי שעה למשחק, סיפור או סתם שיחה?
שתחבקו ותכילו אותי גם אם לפעמים אני עושה שטויות.
שתהוו עבורי דוגמה אישית להתנהגות ומעשים.

כן, אני יודע הרבה פעמים אני לא פשוט. צועק, מתווכח, את החדר מסרב לסדר ואתכם מוציא מדעתכם. אגלה לכם סוד אני יודע כמה אתכם זה מטריף אז אני ממשיך. בואו נעשה הסכם את החדר שלי תעזבו בשקט ואני את הכלב אוציא כל יום.

אני גם יודע שחשוב לכם שיהיה אדם טוב אל דאגה את הערכים שלכם אני מאמץ בשמחה רק שאשמח שתתנו לי מקום גם לאמץ כמה ערכים חשובים רק בשבילי.

ממני באהבה, הילד.ה שלכם 

מוזמנים לשתף:

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
WhatsApp chat

צרו איתי קשר

השאירו פרטים ואחזור בהקדם