אני נערה שקופה

"אני לא מבינה היא הייתה החברה הכי טובה שלי ועכשיו היא אפילו לא מסתכלת עליי, בקושי מדברת איתי, אני זו שעזרתי לה והכרתי לה מלא חברות זה כל כך כואב וממש מתסכל ועוד בנוסף היא אומרת לכל החברות האחרות לא להיות איתי בכלל. אני מרגישה שקופה כי אף אחד לא מסתכל עליי בכלל... ההרגשה שלי היא של אובדן, כמו לאבד אדם קרוב ויקר. הלב פשוט נשבר. עצוב לי ורע לי כל כך. המחשבות לא מפסיקות לרוץ איך? אבל למה פתאום?

אימא שלי מנסה לעזור לי וצועקת על כולם ואומרת על הבנות האחרות דברים לא יפים, נהיה בלאגן אחד גדול שאותי עוד יותר מתסכל. זה לא מה שאני רוצה באמת. אני רוצה שהיא תהייה שם בשבילי תחבק אותי ותראה לי שאני שווה באמת – ותעלה לי את הביטחון העצמי. תאמרו לי שאני חכמה, אני טובת לב, שאני מוכשרת ויצירתית ועוד דברים ששכחתי שהם קיימים. לא רוצה שתגידו לי שיהיה בסדר והכל יסתדר, רוצה לשמוע שאתם שם בשבילי לעזרה עד שהחרם יסתיים.

גיל ההתבגרות הזה, מתי יסתיים גם ככה קשה לי להתמודד עם העצמאות, המיניות, תהליכים חברתיים והרגשות שמשתוללים. עדיין אין לי מספיק כלים להתמודד עם החיים.

איך זה קורה?

חרם חברתי נוצר כאשר הילדים בכיתה או בקבוצה של ילדים מנסה להעלות את הערך העצמי שלו בפני אחרים על חשבון האחר תוך כדי כוחניות ואפילו אלימות.

למה זה קורה?

יכול להיות ממקום של פחד, קנאה, או תחושת סכנה. ישנם תהליכים רגשיים שקורים בתוך הקבוצה ויוצאים בצורה של תוקפנות בדרך כלל כלפי אחד מחברי הקבוצה שבולט באופן כזה או אחר – שעיר לעזאזל.
ילדים עם הפרעות וריכוז שיש להם קושי בכישורים חברתיים (כתוצאה מפרשנות לא נכונה, אימפולסיביות ואגרסיביות) יהיו בסיכון גבוה לחרם חברתי.

חשוב להבין שהילדים שעושים חרם לא עושים את זה בכוונה תחילה כי גם הם כמו הילדים שלכם נמצאים בשלב האגוצנטרי שלהם ועדיין אין להם מספיק כלים בהבנה והזדהות עם האחר ועם כל המסכים והפלאפונים זה הרבה יותר קשה כי אין כמעט תקשורת פנים מול פנים וזה פוגע ביכולת להבין ולהזדהות.

 

מוזמנים לשתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
WhatsApp chat