הנה הוא מתקרב ובא...מי?...

בילדותי כמה חיכיתי ליום ההולדת שלי! לא בגלל המסיבה והמתנות יום ההולדת שלי תמיד סימן את תחילתו של החופש הגדול.

כשהייתי ילדה כמה חיכיתי ליום ההולדת שלי! לא בגלל המסיבה והמתנות אלה שהוא תמיד סימן את תחילתו של החופש הגדול.
כמה התרגשות ועוד כל כך הרבה רגשות שהתערבבו להם יחד…שמחה, אושר וגם פחד.
היום כמובן זה אחרת אבל כאימא לבנות זה עדיין מבחינתי מסמן את תחילתו של החופש הגדול שלהן וגם שלי והרגשות שליווי אותי כשהייתי קטנה מלוות אותי גם היום.

אני נולדתי בסוף יוני. אוטוטו יום ההולדת שלי מתקרב אבל זה לא מונע ממני לחגוג אותו כבר מתחילת החודש לאורך כל החודש!

וכמוני גם הרבה ילדים ביסודי, תיכוניסטים וסטודנטים מאפשרים לעצמם לחגוג כבר מתחילת החודש כי הנה הם רואים את החופש הגדול מתקרב ובא כבר מפנטזים על המתנות שהם יקבלו: בטן גב מול הנייד והמסך, טיולים, ים, טיסה לחו"ל עם חברים, על שינה בלי הגבלה, על לילות לבנים עם חברים, אולי גם קייטנה ואולי גם עבודה.

בבית הספר פחות לומדים, חזרות למסיבות סיום, באוניברסיטה כבר נגמר הסמסטר אך עדיין נשארו עוד מבחנים (אחרונים) ויש עבודות להגיש.

ההרגשה היא שזהו אנחנו בחופש אבל לא באמת! ועם ההרגשה הזו אנחנו מאפשרים לעצמנו (הורים, ילדים וסטודנטים) לשחרר, פחות לשים דגש יאללה מה זה חשוב כבר לא לומדים.

ולנו, קבוצת הקשב, ה"חגיגה" הזו, השינוי הזה במסגרת ובהתנהלות לא טוב לנו, להיפך או אפילו יכול לפגוע בהישגים שלנו של השנה וגם בהתנהגות שלנו – דוחים או אפילו לא מגישים עבודות להגשה, לא מתכוננים למבחנים, מפריעים יותר מהרגיל במהלך השעורים)

זה החודש הכי מתסכל ומאתגר אצלנו ההורים ובמיוחד אצל הילדים עם הפרעת קשב

מה אפשר לעשות (על קצה המזלג):

זה לא פשוט להתמיד ולא לוותר, אבל חשוב לזכור שזה הסוף ופה אנחנו צריכים לתת את הכי חזק שלנו (הורים ותלמידים) ממש כמו השחיינים שנותנים את כל מה שנשאר ב10 מטרים האחרונים של הבריכה האחרונה בתחרות!

אנחנו ההורים ממשיכים לשמור על השגרה כמו שהייתה עד עכשיו ללכת לבית הספר עד היום האחרון, להבין אותם אך יחד עם זאת ל"דחוף" אותם, לעודד אותם ולהראות להם מה הם עברו וסך הכל כמה נשאר! סטודנטים אותו הדבר ימים ושעות שהוקדשו כדי ללכת לשיעורים באונב' ממשיכים להיות מוקדשים למבחנים ולעבודות.

אנחנו אוהבים אתגרים, תחרות זה מה שמעורר בנו עניין ומפעיל אותנו, זה הזמן להיות קצת תחרותיים מה אם לקבוע מטרה שבסופה נקבל צ'ופר נחמד שממש בא לנו עליו ? זה יכול להיות כל דבר: טיול, יום כיף, בגד חדש, זה יכול להיות כל דבר (גם משהו שתכננו והילדים לא יודעים). את המטרה יש לפרק ליעדים שבועיים עד סוף השנה. מהי המטרה? תלוי בילד/ה שלך ואת זה תקבעו יחד.

זה הזמן לתמוך ולעודד כמה שאפשר כי לנו זה לא פשוט בכלל!
עוד קצת והחגיגה תתחיל באמת (גם של יום ההולדת שלי) שיהיה בהצלחה לכם ההורים, לילדים וגם לי

האימונים והטיפולים אצלי משלבים פעילות גופנית ומאפשרים חווית הצלחות.
 לפרטים נוספים השאירו פרטים בטופס צור קשר ואחזור בהקדם

מוזמנים לשתף:

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
WhatsApp chat

צרו איתי קשר

השאירו פרטים ואחזור בהקדם