קוד שחור, קוד שחור

לפתע בטלפון נראתה התראה בצבע אדום עם המילים קוד שחור הערתי את בן זוגי במילים "קדימה מהר עוד מעט זה מגיע אלינו חייבים להגיע לממ"ד ותוך כדי ריצה נזכרנו שהתינוק החדש שלפני כמה ימים נולד נמצא בחדר למעלה. בזמן שחיכיתי ליד הממ"ד בן זוגי רץ והביא אותו מכורבל בשמיכה והנה אנחנו כבר בפתח של הממ"ד ו....

בום גדול נשמע בחוץ הקירות רעדו וזזו, הרעש היה מחריד והאוזניים צפצפו, הגוף שלי רעד מעוצמת ההדף.

התעוררתי רועדת כולי עם דפיקות לב מואצות, לא יכולתי להירגע לכמה דקות טובות. חיבקתי את בן זוגי שישן לידי שלא היה לו מושג על החלום שממנו התעוררתי עכשיו. לאט לאט הגוף נרגע והגוף חזר למצבו הרגיל ונכנסתי שוב לשינה עמוקה.

בבוקר סיפרתי לו את החלום וניסיתי להבין את המסר שקיבלתי.
מה פרויד היה אומר על החלום שלי? מה אני מדחיקה עמוק בפנים או מה בתת מודע שלי אני כל כך רוצה שיקרה ואני לא מצליחה להביא את זה לידי ביטוי במציאות.

כמו בחלום גם במציאות לפתע פתאום ובבום גדול המציאות שלי וגם שלכם השתנתה, עלינו להתרגל לסגנון עבודה אחר, מחסור בעבודה, איך להתנהל עם הילדים בבית, אוכל, ניקיון, שיגרה.

שיגרה אחרת שאף אחד לא הכין אותנו לפני ועלינו לשנות אותה תוך כדי תנועה, בבת אחת לשנות הרגלים של שנים, מפסיקים לתכנן קדימה כי רב הנסתר על הגלוי.

הלחץ והחרדות מתחילים להעלות ואיתם יחד השאלה מה יהיה? מה קרה? איך הגענו למצב הזה?

אם היינו עושים ככה….אולי היינו צריכים…

התשובה היא שזה לא משנה. ההתעסקות בעבר או בעתיד היא מיותרת.

ישנם אלפי תרחישים שיכולים לקרות ולנו אין שליטה על אף אחד מהם.

הדבר היחיד שיש לנו שליטה ובחירה היא על המחשבות שלנו. להפסיק לתת להם לנהל אותנו

להיות כאן ועכשיו. במצב הנתון איך אני מפיקה את המקסימום וגם נהנית

אולי אגלה דברים נוספים שאני טובה בהם ואוהבת לעשות ויכולה להפוך אותם לפרנסה החדשה שלי, ילדים שילמדו על חשבון ומדעים תוך כדי התנהלות כספית נכונה של הבית, הכנת ארוחות ומאפים יחד עם ההורים, פעילות גופנית תוך כדי משחק, זה הזמן לאלף את הכלב וללמוד על אסטרטיביות ותקשורת.

ובדרך נגלה שכיף לנו עם עצמנו, ואנחנו מגלים דברים חדשים ועולמות על עצמינו שלא ידענו או הדחקנו כי המציאות שחיינו בה לא נתנה לנו להוציא אותם החוצה, נגלה גם שאנחנו מאוד יצירתיים ומסוגלים לעשות דברים שלא חשבנו עליהם.

לא אשקר גם לי נכנסות מחשבות מטרידות לראשי כמו איך אני עוברת בית עוד חודשיים וחצי שאין לי לאן לעבור ובנינו מי בכלל יעביר לי את הבית. האם יפנו אותי או שיגלו אמפתיה? ומאיזה כסף תשלמי שכירות? ואולי את יותר מדי אופטימית ללא תקנה, וכל המנטרות שלך הן בולשיט אחד גדול ואין עתיד, וכשהמחשבות האלה נכנסות הרגש השלילי נכנס והחיוך לאט לאט נעלם והמוטיבציה לעשות משהו יורד ונכנסים לבועה…

רגע!! עצרי!!

ככל שאני מאכילה את המחשבות האלה הן גדלות והופכות למפלצת שיכולה להרוס כל דבר וכל רגע עכשיו, לפגוע בעשייה שלי, בהתקדמות שלי, בהנאה היומיומית שלי.
ונשאלת השאלה…האם המחשבות השליליות והלחץ יכולות לפתור את המצב?

אבא שלי המתוק שונא שאני אומרת לו יהיה בסדר, הוא תמיד עונה לי הכל אצלך תמיד יהיה בסדר, מה יהיה עוד חודשיים? מה עם לתכנן קדימה? מה אם…

מה אם?

 נכון. לא צריך ללכת עם הראש בעננים ולגלות אחראיות אך מצד שני לא צריך להיות עסוקים כל הזמן במחשבות לעתיד כי נפספס את מה שיש לעולם להציע עכשיו

יש לי מנטרה שהולכת איתי שנים 

יש בעיה? אם כן את יכולה לפתור אותה? אז בשביל מה לדאוג? יש לך בעיה? לא יכולה לפתור אותה? אז…למה לדאוג? אין בעיה? אז למה לדאוג?

כן, ללא ספק החלום היה מפחיד, עוצמתי וכל כך מציאותי.

החלום בא להראות לי ולהזכיר לי להמשיך להאמין בעצמי, להמשיך ולהתקדם הלאה.

להפסיק לפקפק בעצמי, להיות בטוחה בעצמי, להבין שכל צעד שלי חשוב ונחשב. להבין שיש לי משמעות כאן בעולם אם זה לבנות שלי או לילדים אחרים.

להשאיר את העבר שלי מאחור (בן הזוג שלי בחלום היה הגרוש שלי) ולסגור את הפרק הזה אחד ולתמיד, להתקדם הלאה, ליצור את עצמי מחדש בהתאם למציאות החדשה, להמשיך להיות בתנועה.

וכמו הקעקוע על העורף שלי, פרח הלוטוס, שצומח מתוך הביצה והחושך אל עולם חדש מואר ופורח בעוצמה ויופי, כך גם אני אקום מתוך המשבר ואצמח מחדש

אף אחד באמת לא יודע מה יקרה הלאה ועלינו לחיות עכשיו ברגע הזה לראות את הטוב והחיובי ברגע נתון כי תכלס בכל רגע יכולה ליפול פצצה כזו או אחרת ולהרוג אותי.

 

מוזמנים לשתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
WhatsApp chat